Przejdź do głównej zawartości

Daj mi dziecko bo ja chcę.

…patrzyłam na bawiące się dzieci. Szczęśliwe, uśmiechnięte, czasem płaczące ale przede wszystkim bezpieczne. Wyobraziłam sobie ,że te wszystkie dzieci zostały oddane gejom, lesbijkom, pedofilom, nekrofilom itp. Wyobraziłam sobie odrobinę, bo przecież nie umiem sobie wyobrazić po co parze gejów zamiast psa, dziecko, pedofilowi człowiek zamiast leków ,nekrofilowi… .wyobraziłam sobie i nagle nie wiedzieć skąd i dlaczego wszystkie, niemal wszystkie dzieci zaczęły płakać. Nie zostały z tym same, zostawione jak psy do powrotu gospodarzy z domu, nie zostały jak przedmioty do kolejnej ochoty. Zostały uspokojone, uciszone, zaopiekowane , na powrót poczuły się bezpieczne. Będą bezpieczne wzięte jako przedmioty do zaspokojenia banalnej potrzeby?. Dzieci , wszystkie dzieci są owocem miłości, czasem niewidocznej, czasem niedostrzegalnej , czasem tajemniczej. Wszyscy ludzie istnieją z miłości, nawet gdy jej nigdy nie poznają. Jeśli kochasz, jeśli umiesz kochać, prędzej umrzesz niźli skrzywdzisz a jeśli chcesz posiadać, zostawisz dziecko przywiązane do płotu schroniska z karmą na trzy dni ? Jeśli umiesz kochasz, nigdy nie zażądasz. Dasz siebie całą , nawet jeśli za to nikt ci nawet nie podziękuje.

  …pokaż, że umiesz kochać, pokaż że umiesz cierpliwie czekać, pokaż ,ze jesteś w stanie nigdy nie dostać tego czego pragniesz i być szczęśliwa jeśli to uszczęśliwi kogoś. Jeśli jesteś człowiekiem, napisałam to niepotrzebnie bo dla ciebie jest to oczywiste , naturalne, jednoznaczne ale jeśli potrzebujesz, musisz się dookreślić mianem, gej, les itp…nie jesteś gotowa by prosić.

Komentarze

  1. Nie wiem, czy wszystkie dzieci są owocem miłości. Chciałabym, żeby tak było.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

...i ja jestem...

..jeśli sam Stwórca jest ze mną, to czy warto bym się martwiła, ze stworzenie mija mnie z daleka?  Stworzenie o Stwórcy świadczy ale nim nie jest więc nie wolno nam oczekiwać bóstwa w figurze. Możemy widzieć w stworzeniu Stwórcę ale nie wolno nam oddawać czci stworzeniu, Stwórcy tylko należnej. … wielkich słów użyłam siedząc na kamieniu przed domem , którego nie zbudowałam ale , który został mi ofiarowany. Wielkich słów użyłam ciemną nocą siedząc z głową odchyloną by widzieć świateł tysiące, tysiące światów, tysiące stworzeń, jak bardzo większych niźli ja i niźli wszystkie znane mi stworzenia. Ocieram się o wielkość, ocieram się o cudowność, ocieram się o wspaniałość. Ocieram się próbując jak najwięcej z nich wziąć i ocieram się z wiedzą, że nie stanę się , nie stanę się wielkością, wielkość w sobie zatracając wszelką. Na kamieniu się wydaję być wielka, bo mogę nań  stanąć i stać dumna i wspaniała i samotna pośród nocy mi bliskiej ale mogę i zgiąć kolano, złamać kręgosłup, złożyć dłon…

...

…ludzie tworzą miejsca ale nie wiedzieć czego wydaje im się ,że to jest miejsce dla nich . Budowa dla siebie nie ma sensu. Budowa z myślą o myślach innych , to dopiero kuriozum…                   (nie wiem co znaczy kuriozum ale wydaje mi się że tu może pasować ten wyraz )