..jeśli sam Stwórca
jest ze mną, to czy warto bym się martwiła, ze stworzenie mija mnie z
daleka? Stworzenie o Stwórcy świadczy
ale nim nie jest więc nie wolno nam oczekiwać bóstwa w figurze. Możemy widzieć
w stworzeniu Stwórcę ale nie wolno nam oddawać czci stworzeniu, Stwórcy tylko
należnej. … wielkich słów użyłam siedząc na kamieniu przed domem , którego nie
zbudowałam ale , który został mi ofiarowany. Wielkich słów użyłam ciemną nocą
siedząc z głową odchyloną by widzieć świateł tysiące, tysiące światów, tysiące
stworzeń, jak bardzo większych niźli ja i niźli wszystkie znane mi stworzenia.
Ocieram się o wielkość, ocieram się o cudowność, ocieram się o wspaniałość.
Ocieram się próbując jak najwięcej z nich wziąć i ocieram się z wiedzą, że nie
stanę się , nie stanę się wielkością, wielkość w sobie zatracając wszelką. Na
kamieniu się wydaję być wielka, bo mogę nań
stanąć i stać dumna i wspaniała i samotna pośród nocy mi bliskiej ale
mogę i zgiąć kolano, złamać kręgosłup, złożyć dłon…
Tak już bywa w tym szalonym świecie. A serio na metce made in ( można umieścic jakikolwiek tylko chcemy kraj, który choć w minimalnym stopniu uczestniczył w produkcji0 - przynajmniej tego mnie uczyli ponad 20 lat w ekonomiku ;-)
OdpowiedzUsuńKieckę masz? Masz! Więc proszę odłóż broń :P
OdpowiedzUsuń